| Aurel_Nechiti_1996 a întrebat:

oare imi poate spune cineva cat conteaza examenul de bacalaureat si examenele de la medicina dentara pentru admitere?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

La medicina se intra pe baza unui examen de admitere din biologie și chimie, deci nu îți trebuie nota de la bac, trebuie doar sa îl iei.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

ESte vital sa iei BAC-ul fara de care nu poti merge la nici o universitate, sau scoala postliceala!

| Aurel_Nechiti_1996 explică (pentru Violleta2022):

Pai am luat bac-ul dar nu stiu cat conteaza la admitere la medicina

| Violleta2022 a răspuns (pentru Aurel_Nechiti_1996):

Daca deja ai luat BAC-ul, acum poti sa te inscrii la examen la facultatea de medicina si sa sustii examenuld e admitere ca orice competitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ghicesc eu la ce universitate vrei tu sa mergi?