Întrebare recomandată | elishaa a întrebat:

Stiti cumva care sunt universitatiile din Romania care au cele mai multe variante de schimb de experienta in alte tari? Pe timp de un an sau un semestru, sau poate sisteme de bursa care sponsorizeaza studenti pentru un schimb de experienta?

1 răspuns:
| Giorgeana1994 a răspuns:

Mai nu stiu daca este vreun studiu in care este evidentiat numarul burselor in strainatate, dar din proprie exeperienta iti pot spune ca la cuza din Iasi mobilitatile erasmus sunt numeroase, deci ia in calcul si universitatea al i cuza atunci cand te vei inscrie la facultate