| Jam a întrebat:

Un student de liceu poate face un semestru intr-o scoala din strainatate? In alte tari am vazut studenti care faceau si un an de scoala in un liceu din Europa. In Romania se poate face asa ceva?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| thepynk a răspuns:

...sincer sa zic, raspunsul pe care o sa il zic acum este amuzant, si nu prea e din ce ai spus tu dar asemanator!

ti'o zic pentru ca o sa te pisi pe tine de ras

sau

o sa zici ca nu esti norocoasa

deci! la intrebarea ta, daca spui la un prof. in Romania iti da cu primul' lucru pe care il gaseste in cap si zice ca nu e treaba ta

in Italia[unde sunt eu] nu mergecryingdin pacate
dar aici ai beneficii
eu sunt venita de 2 luni si na, stiu ogramada!
si aia inca de pe la juma' de an si mai mult te pune ca si cum ai stii...adic eu iau 7 la italiana imi pune 8 sau 9 sau 10 [poate 10 depinde de prof.]
si aici dac ai ceva in familie sau nu reusesti sa inv ceva sau...chestii prostesti te ia si vb in privat...laughing)

sper ca te'am facut sa vezi cum e la mikne la scoala in ITALIA deci nu in Romania si ca te'am amuzat un pic

despre intrebare. ta, nu cred ca se va intampla, pentru ca voi nu ati auzit pe Base' ca vrea sa faca scoala si sambata,crying((imi pare rau pentru. voi

dar oare dc? eu nu o sa fac de la anul'?[TOT TIMPUL]

| thepynk a răspuns:

Aprp acolo unde am spus ''aici in Italia nu se poate'' adica nu se poate sa faci doar un an sau un trimestru...