| Roby_Str_1995 a întrebat:

Stiu ca la medicina nu se face matematica, insa as dori sa aflu daca trebuie sa stii mate la materii precum: biochimie, biofizica, etc.

Dau funda celui care ma lamureste!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca trebuie sa stii si acolo ceva poate nu chiar asa demult ca la fizica unde se invat inginerie!
Dar trebuie sa stii cate mlg de doze de medicament trebuie administrat unu pacient, cantitatea de sange, cat la % si mult multe altelea care tin de medicina!
+ de asta chimia are legatura cu biologia si deci se combina deestul de mult!
Poate la biofizica dar nu cred ca se pune accentul asa demult!