| XD_Danny_2000_CaPk a întrebat:

Buna Tpu...sunt din judetul Vaslui si vreau sa devin criminalist,unde se afla cea mai apropiata Academie de Politie unde sa ma pot inscrie? Va rog sa-mi dati informatii detaliate cu privire la cursurile ce sunt facute aici,normele de admitere, si cand trebuie sa ma duc sa ma inscriu?
Multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Singura Academie de Politie din Romania este in Bucuresti.
Inscrierile pentru admitere se fac prin compartimentul de resurse umane a IJP, in cazul tau IJP Vaslui.
Detalii despre admitere gasesti pe site-ul oficial al Academiei de Politie "Alexandru Ioan Cuza" Bucuresti si la IJP Vaslui, du-te cat mai repede acolo.

| XD_Danny_2000_CaPk explică:

Eu am 14 ani si sunt in clasa a 7-a, trebuie sa ma duc sa ma inscriu dupa ce termin generala, sau mai inainte?