| Nousername a întrebat:

Daca vrei sa te faci procuror criminalist, iti trebuie o academie de politie ceva? Sunt confuza, eu stiu ca procurorul criminalist nu pune mana pe pistol. Dar am citit undeva ca da.straight face

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu Academia de politie ci o facultate de drept si Institutul National al Magistraturii. Poate avea pistol in dotare dar nu este politist, nu trebuie sa foloseasca pistolul ci mintea. Numai bine!

| Nousername explică (pentru Ioandelasal):

Poate avea sau are un pistol in dotare? happy Si la ce il foloseste? Multumesc de raspuns.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Nousername):

Nu este obligatoriu sa aiba pistol, dar poate avea daca il cere si il poate folosi pentru autoaparare. Numai bine!

| Nousername explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru raspuns, deobiceei procurorii il cer sau il au? Scuze pentru atatea intrebari...

| Ioandelasal a răspuns (pentru Nousername):

In decursul timpului am cunoscut mai multi procurori, unii aveau pistol in dotare, primit de la politie si altii nu aveau, deoarece nu au cerut. Nu i-am intrebat de ce au cerut ori de ce n-au cerut, asa ca, mai mult decat ti-am spus, nu pot sa-ti spun.
Chiar sunt curios, de unde acest interes privind pistolul procurorilor? Numai bine!

| Nousername explică (pentru Ioandelasal):

Curiozitatea.hee hee Multumesc mult pentru raspunsuri! Foarte mult m-ai ajutat.Nu stiu cum pot sa te rasplatesc pentru raspunsurile tale la intrebarile mele enervante. Multumeeesc din nou.

6 răspunsuri:
| dragos077 a răspuns:

Daca vrei sa te faci procuror criminalist trebuie sa faci facultatea de drept, academia de politie ceva de genu'