| 愛日本 a întrebat:

Sunt grele probele de la scoala de politie? Ideea este ca se fac inscrieri in ianuarie iar eu am fost operata in iulie, operatia nu a fost una extrem de grea dar e destul de mare. Si e la burta, iar din cateam auzit sunt si abdomene in proba. Efort fizic nu trebuie sa fac cel putin 6 luni. Nu stiu ce sa fac, sa incerc sau sa imi duc la capat facultatea pe care o fac acum(politehnica)?
Dupa 1 an la politie o sa am loc de munca, si o sa fiu pe picioarele mele. Orice sfaturi sunt binevenite

4 răspunsuri:
| liliana77any a răspuns:

Du Politehnica pana la capat, nu le incepe pe amandoua... ca o sa fie nasol apoi.
La Poli mai e cum mai e cu admiterea dar la Politie sunt foarte stricti plus ca ai competitia foarte mare.
Si Politehnica este o facultate foare buna, de ce vrei sa-o abandonezi?

| 愛日本 explică (pentru liliana77any):

Da, peste tot se aude ca politehnica este facultate buna pana intri aici si auzi cum muncesti pe 1100 lei dupa atata munca si ani. Se gaseste foarte greu de munca, pana si profesorii spun ca facem atatia ani doar pentru ing ul ala din fata numelui, iar fara pile...cam greu in Romania

| liliana77any a răspuns (pentru 愛日本):

Asa este in orice profesie insa fiecare cu norocul lui, nimeni este lasat pe dinafara. Tu fa facultatea si daca nu iti gasesti pe inginerie iti vei gasi in alta parte un loc bine platit care sa-ti valorifice facultatea macar diploma, daca nu si profesia.
Insa daca esti un inginer competitiv si priceput n-ai de ce sa nu iti gasesti loc de munca.

| Lorena1787 a răspuns:

Nu stiu gradul de dificultate, am o cunoștiință care sa antrenat cu un an înainte sa dea la poliție pentru probe, iar din câte am auzit foarte mulți pică la sport.