| Alexandra2095 a întrebat:

TPU!happy Sunt in clasa a 11-a si as vrea sa dau mai departe la Medicina Dentara.Profilul meu ma ajuta mult fiind la stiinte ale naturii.Problema este ca nu sunt hotarata la ce Universitate. Cea din Iasi(unde examenul e numai la biologie) este mai apoape dar am auzit ca nu prea se invata intens si asta se vede si in locurile de munca gasite dupa. Cea de la Bucuresti este mai departe, nici nu prea iubesc orasul si se intra si mai greu(cu examen la anatomie+chimie organica/fizica). Desi iubesc biologia, chimia nu este punctul meu forte dar m-as stradui. Daca dau la Iasi sunt 90% sigura ca voi lua la buget, dar la Bucuresti mi-e teama ca nu voi lua nici la cu taxa. Poate exagerez putin. Voi ce ma sfatuiti? Care ar fi avantajele si dezavantajele daca fac Medicina Dentara? Care este dificultatea vietii de student la UMF Bucuresti? Poate sunteti chiar voi studenti aici si-mi puteti da exemple din viata voastra.
Va multumesc mult pentru ajutor!
kiss

3 răspunsuri:
| andreidraga a răspuns:

Gasesti aici cam tot ce te intereseaza :
http://forum.portal.edu.ro/....../index.php

| oanaoana23 a răspuns:

Eu zic ca pentru tine ar fi mai potrivit UMF iasi. is se face scoala, chef sa inveti sa fie

| Maya17mia a răspuns:

Majoritatea persoanelor sunt de acord ca in cluj este cea mai buna facultate;) poti afla mai multe informatii despre umf cluj aici: http://inpascumedicina.wordpress.com/