| Mentosanaaa a întrebat:

Hei. La ce se da examen pentru admitere la Facultatea de Medicina Dentara din Bucuresti? Am inteles ca ar fi biologia, chimia si fizica...Dar se poate alege dintre fizica/chimie sau sunt toate obligatorii? Funda! big grin

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pana anul acesta, s-a dat examen la biologie si, la alegere, fizica sau chimie. Pentru anul viiotr este in discutie reintroducerea fizicii ca proba obligatorie, alaturi de biologie si chimie. Dat fiind ca masura este in favoarea tuturor (a profesorilor si a canddatilor) este probabil ca ea sa se adopte.

1 răspuns:
| Anticarul a răspuns:

La Facultatile de Medicina si Medicina Dentara examenul include doua discipline (Biologie obligatoriu si, la alegere, Fizica sau Chimie), totalizand un numar de 100 intrebari, din care 60 pentru proba obligatorie si 40 pentru cea la alegere