| Anne2000 a întrebat:

Sunt in clasa a6-a. Stiu sunt inca foarte mica pentru a vorbi despre o cariera dar m-am gandit foarte bine in ceea ce vreau sa fac si as dori sa am o cariera in actorie. Un actor de film, televiziune ci nu teatru. Am auzit zvonuri ca si cum s-ar plati 1.000 euro, sau pe episod. Este cineva care stie sigur. Nu vreau banuieli. Vreau sa stiu ceva sigur. Pentru ca m-am gandit bine in ceea ce vreau sa fac si m-am gandit ca pe langa ce imi place trebuie sa am si o situatie financiara buna. Nu ma astept la miliarde. Pentru mine ar fi destul 1.000 de euro. Sau 300-400 euro pe episod. Dar acum sunt zapacita de cap. Vreau sa stiu daca ar putea fi adevarat sau spuneti-mi voi un salariu concis.

Răspuns Câştigător
| ovi93 a răspuns:

Foarte bine ca te gandesti de la varsta asta la o asa frumoasa cariera, si da se poate castiga si mai mult de 1000 de euro depinde cat lupti pentru cariera asta si cat de mult iti dai siliinta. Cu cat esti mai optimista si iti doresti mult acest lucru cu atata o sa fie mai bine. Mult succes si sper sa te vedem cat de curand pe covorul rosu big grin

2 răspunsuri:
| jokiss a răspuns:

Esti in clasa a 6-a, esti sigura ca asta iti doresti? Niciodata nu o sa faci cariera intr-o meserie pe care o practici doar pentru bani. Trebuie sa ai si inclinatie. Salariile actorilor sunt in functie de popularitatea lor sau a filmului/serialului in care joaca si pot sa ajunga si la 3-4 mii de euro pe serial, sau 1 mil de dolari (Charlie Sheen-Two and a half men).

| otydeya a răspuns:

Sunt in clasa a 9-a si pana acum m-am gandit la multe chestii, stai calma, pana cand ajunge sa te decizi cu adevarat, cu siguranta te ve razgandi de n ori (nu o spun cu rautate dar asta e adevarul ), pe moment gandeste-te la ce tip da liceu vrei sa mergi :real, uman, vocational... dupa aia ai timp sa te documentezi (apropo este o platforma educationala numita ED,-cauta pe google, pe aceasta platforma gasesti orice meserie -atat pe plan national, cat si european cu toate detaliile gen -salariu, timp de pregatire, studii necesare si anii de acomodare ) sper ca te-am ajutat happy