| Myyca a întrebat:

Buna TPU.
Sunt in clasa a7a si nu stiu la ce liceu sa merg (nu vreau chestii gen"mai ai timp sa te gandesti etc etc.").

Mama spune sa merg pe matematica (doar pentru ca ea a facut economie --.--"), sunt buna la mate da nu ma pasioneaza deloc!
Profesorul meu de arte spune ca am un semn grafic deosebit si foarte personal si chiar imi place sa desenezi si sa creezi lucruri dar apoi nu stiu cu ce meserie o sa ma aleg.
Imi place la nebunie actoria/teatru si chiar vreau sa fac actorie dar apoi ma gandesc ca sunt putine sanse sa ajungi la o anumita "performanta". Ma gandeam ca pe viitor este foarte importanta tehnologia.
Voi ce ziceti? Cum ma pot decide sa aleg ceva?

Răspuns Câştigător
| nicoalusoby a răspuns:

Daca iti place cu adevarat actoria de ce nu e o meserie foarte frumoasa. Actoria nu o sa dispara pentru ca este foarte importanta in viata noasta. Imagineaza-ti filmele numai cu roboti. Daca esti pasionata o sa ajungi foarte sus tot ce conteaza este sa vrei si sa ai incredere in puterile tale

1 răspuns:
| MaslinutaAmara a răspuns:

Important este sa faci ceea ce te face fericita. Nu te limita singura cu afirmatii de genul :sunt putine sanse sa ajungi la o anumita ''performanta''. De ce nu combini talentul si imaginatia cu matematica? Poti deveni un arhitect sau designer, peisagista si multe altele. Important este sa iti doresti cu adevarat, apoi sa faci ceea te face fericita. Nu te gandi la bani, daca este meserie de viitor sau alte necunoscute ale ecuatiei. Daca tu vei face ceva cu pasiune vei deveni foarte buna in ceea ce faci si vei reusi sa castigi pe masura. Think big, girl! happy