| catalin09023 a întrebat:

Buna TPU... Sunt la profil matematica-informatica si vreau sa ma bazez pe info pe viitor. Am cateva intrebari legate de asta si daca se poate sa ma ajutati cu cat mai multe explicatii laughing In acel job faci ceea ce faci si la scoala? Este mai greu sau mai usor? O sa faci doar un lucru toata viata (ca un program pe care il faci in fiecare zi?) Nu stiu cum e sa lucrezi in acel domeniu si nici la facultate nu stiu cum e laughing va rog sa ma ajutati! Rog sa imi raspunda doar acei care au fost la profil ca si mine (mate-info) si in prezent lucreaza pe domeniul informaticii. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Anonim769 a răspuns:

Nu am fost la mate-info, dar am fost la facultate de informatica(partea de software), in primul an o sa faci matematica, o sa-ti foloseasca, mie mi-a fost greu pentru ca n-am fost mate-info. Ce pot sa-ti spun e ca nu o sa faci un lucru toata viata laughing, o sa ai diferite task-uri+ plus poti sa lucrezi ca si freelancer pentru tine, facand tot felul de design-uri si chestii, eu zic ca faci o alegere buna axandu-te pe info.