| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la un liceu cu profil de alimentatie publica si dupa ce termin liceul primesc mai multe calificari pentru ospatar dar pe mine ma incanta si meseria de sofer pe tir dar nu stiu ce sa aleg va rog ajutati-ma vreau sa stiu avantajele si dejavantajele fiecarei meserii dau funda.

3 răspunsuri:
| taviyamato a răspuns:

E mult mai ok Ospatar, dar trebuie sa cunosti cel putin o limba straina. Sofer e cam riscant, oricum cu ospatareala poti ajunge departe dar nu in Romania happy

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Ceea ce-ti place mai mult, asta trebuie sa alegi.
Ca sofer e mai greu, pentru ca risti sa-ti pierzi viata intr-un mod neplacut(accident)

| maddyy112 a răspuns:

Daca primesti califiari pentru ospatar, cred ca asta ar trebui sa aleg!
Si sa fi sofer pe tir e mai naspa!
winking
Asta e parerea mea!