| Nicudk a întrebat:

Vreau sa ma mut la alt liceu la alt profil... si nu stiu ce profil sa aleg - economie sau turism si alimentatie. Pute-ti sa-mi spuneti cateva meserii la fiecare profil? Dau FUNDA!

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Alege ceea ce ti se pare util tie si daca esti in stare sa inveti bine. Cu alimentatia daca te tii bine dupa bac poti sa devii inspector alimentar facand un curs banuiesc sau facultate iar la turism se castiga prost lucrand prin hotel la relatii cu clientii, etc.