| Nina124 a întrebat:

sunt nelămurită cu ceva.Eu sunt pasionată de tulburarile de sanatate mintala/neuro-psihice si de bolile psihice in general. Pentru mine este un domeniu foarte fascinant care mi-a placut inca de mica.Nu știu ce job/profesie sa aplic in viitor pe acest domeniu. Daca poate sa ma ajute cineva ...cu exemple si rezumatul profesiei.P.S:Mi-ar placea sa-i observ poate sa lucrez/ajut pe pacienti cu astfel de probleme. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Îmi vin în minte două idei.
1. Facultatea de Medicină - apoi rezidențiat în psihiatrie = medic psihiatru.
2. Facultatea de Psihologie - apoi mai poți face master, doctorat = psiholog/profesor universitar.

Succes! Toate cele bune!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Termina liceul, intra la o facultate de medicina si apoi rezidentiatul pe psihiatrie si o sa fii medic psihiatru.

| Nina124 explică (pentru Ioandelasal):

Înțeleg,mulțumesc de răspuns

| siriusblack98 a răspuns:

Cati ani ai? Poate ma ajuti sa scap de depresie ca ma tot incearca si simt ca pierd laughing Ca job banuiesc ca psihiatru ar fi cel mai potrivit.

| Nina124 explică (pentru siriusblack98):

Probabil pshihiatru. Poate pot sa te ajut, daca imi spui ce se întâmplă...Chiar as vrea sa te ascult

| siriusblack98 a răspuns (pentru Nina124):

O sa iti dau add si poate stam de vorba intr-o zi.

| zilog a răspuns:

Cel mai simplu daca tot stii cum se face fa pe nebuna si te interneaza printre ei apoi te muti de la spital la spital pe banii si mancarea statului fara sa te mai chinui sa faultate...
simplu si direct
ce iti doresti?
sa ii observi
care este cea mai simpla cale?
sa faci parte din club!