| GDragon a întrebat:

Sunt o mare fana a culturilor asiatice dar preferata mea e cea coreeana. Totusi m-am gandit sa merg la facultatea de litere si sa studiez chineza pentru ca (cred eu) e mai cautata. Intrebarea mea este: Dintre chineza si coreeana care e mai cautata, mai de "viitor"?
Multumesc.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca vrei sa pleci in Coreea mai bine coreeana, daca vrei sa lucrezi in tara mai bine chineza.

| Claxon987 a răspuns:

Chineza

| GDragon explică:

Eu as vrea sa merg in Coreea si imi doresc un job bine platit.

| Alina666 a răspuns:

Vrei sa te duci in Coreea sau China?

| Alina666 a răspuns:

Ar fi chineza. Dar tu, unde ai vrea sa mergi dintre cele doua tari?