| xRebecaaa a întrebat:

Ce studiez la Facultatea de litere? Ce este mai important? Imi puteti descrie putin, va rog?
Imi recomandati ca pe viitor sa studiez la Facultatea de Litere?happy

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Http://www.studentie.ro/facultate/facultatea-de-litere-f203 Ai aici mai multe detalii despre aceasta facultate.

| Lucian4 a răspuns:

Te orientezi in functie de disciplinele care iti plac tie. In plus pai intra pe siteul faucltatii de litere si vezi disciplinele.

| TeodoraDora a răspuns:

Pai daca te duci la Facultatea de Litere studiezi limba și literatura româna și literatura comparata, a limbilor și literaturilor străine și a jurnalismului și științelor comunicării, prin studii deopotrivă specializate și interdisciplinare.
Daca te incadrezi, pe viitor, studiaza la acesta facultate.happy

| xRebecaaa explică (pentru TeodoraDora):

Si e dificil la aceasta facultate?

| TeodoraDora a răspuns (pentru xRebecaaa):

Daca esti foarte bun/a la Limba Romana sau la o limba straina, comunicare si vrei sa te faci scriitor/scriitoare, jurnalist/a etc. aici iti gasesti viitorul. :*