| Denisaaa08 a întrebat:

Buna TPU! Trebuie neaparat sa fac facultatea de actorie pentru a deveni actrița?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neapărat. Te poți prezenta doar la un casting și dacă intri bine în pielea unui anumit personaj atunci poți apărea în producții de genul: "Lecții de viață", "Ochii din umbră" și alte show-uri de genul sau roluri episodice sau secundare în vreun film sau serial.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parca vroiai sa te faci cantareata in America.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu neapărat, dar trebuie să te angajeze cineva. Ca să te angajeze îți cere un cv. Orice post este la concurs. Când se vor uita la cv-uri îi vor prefera pe cei care au studii în domeniu. Astfel, să te ia cineva să dai o probă de actorie pentru amatori fără studii șansa este extrem de mică. Așa că, direcția și calea este studiile.

| Denisaaa08 explică (pentru sadrian46):

Dar dacă fac doar liceul și cursuri de actorie?

| sadrian46 a răspuns (pentru Denisaaa08):

Artist de teatru, film, te angajează o companie. o firmă. Firma are un serviciu de angajare. Acolo sunt specialiști HR, care te angajează cu acte. Exemplu la Holywood, sunt mii de solicitanți pentru posturi secundare. Când au nevoie de un tip de personaj, sunt 100 de concurenți pe un loc. Astfel este extraodrinar de greu să devii actor fără studii. Ai liceul și curs de actorie. Și? Are nevoie de cineva de tine la un treatru, dai concurs pe post, și dacă iei concursul. te angajează. Dar la concurs sunt cei ce au făcut facultatea de teatru și știu să joace, așa cum dta nu știi cu un curs de teatru. Sunt șanse foarte mici.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Denisaaa08):

Cursuri de actorie sunt doar pentru actorii de umplutura, care fac figuratie, nu pentru actori profesionisti. Adica aia care nu spun niciodata nimic, doar apar in scena mergand sau stand intr-un colt.
Un actor profesionist poate ajunge numai dupa terminarae unei facultati,