| dodo1530 a întrebat:

Trec in clasa a 10a si lucrurile stau cam asa:
-invat la profil real: stiintele naturii
-imi place mult si mi se potriveste, adica invat oarecum cu placere atat la bio sau chimie, cat si la fizica sau mate
- mama e medic si toaata lumea imi zice "Tu o sa devii o doctorita la fel de buna ca mama ta!"
- eu urasc oamenii bolnavi (ma urasc chiar si pe mine cand sunt racita), microbii, spitalele si sangele
- a mei nu m-au presat niciodata cu nimic si nici nu simt ca ar vrea sa o faca
- imi place sa fiu f organizata si sa-mi planific totul
- nu am avut niciodat camera mea si imi place sa imi imaginez tot felul de planuri si sa le proiectez
- mama incepe sa ma intrebe daca am vreo idee la ce facultate as vrea sa merg
- eu pendulez intre 3 facultati: MEDICINA, BIOLOGIE si ARHITECTURA.

Stiu ca toate sunt grele si tocmai de aceea vreau sa va intreb pe voi cei care invatati la vreo-una din acestea cum este, ce mai exact faceti, ce pareri si opinii aveti referitor la facultatea voastra si la ce puteti face cand o terminati, cat de usor va lansati etc.

Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Daca urasti bolnavii si ai oroare de sange, ai putea merge la bio-chimie. E de viitor mai mult decat arhitectura. Mai vezi sange si pe acolo, dar e in eprubeta, si n-o sa trebuiasca sa diseci ani intregi de studiu cadavre. happy