| rucsy21 a întrebat:

Ce profil de liceu imi sugerati? Mie imi place biologia sh as vrea sa ma fac medic si m-as duce la profilul stiintele naturii dar am inteles ca acolo se face matemetica si eu urasc matematica.

Răspuns Câştigător
| Alexa2596 a răspuns:

Pai daca vrei sa devii medic clar trebuie sa mergi pe stiinte ale naturii, adevarat acolo se face matematica multa, chimie, fizica.

Daca esti sigura ca asta vrei sa urmezi in viata si daca te descurci la matematica(cu toate ca o urasti)eu te sfatuiesc sa alegi stiinte ale naturi(dar materia acolo se intra cu medie mai mare decat la uman si este si putin mai greu)... dar daca nu te descurci clar uman...

3 răspunsuri:
| zմzմツ a răspuns:

Ai putea sa dai la uman.acolo nu se face matematica si daca faci si o facultate buna de specialitate ai putea deveni doctorwinking.

| Trissy1 a răspuns:

Biologia este FOARTE GREA! numai daca o intelegi bine cu tot cu desene si din asteahappyatunci poti! pai cauti de BIOLOGIE happy sau daca vrei poti de orice altceva, cum ar fi. de teatru? sau asaa

| Stefan94_4466 a răspuns:

Buna laughing sincer sa iti spun in medicina nu se cere deloc matematica laughing se cere multa chimie, multa biologie si multe in stiintele naturii... Cel mai bun profil este cel Al stiintelor naturii deoarece faci foarte multa biologie, chimie si stiinte ale naturiiwinking... asta e sfatul meu. Daca nu ma crezi ca nu se cere matematica acolo, te-as intreba cu ce te-ar ajuta sa faci teorema lui pitagora intr-o operatiewinking. Matematica se cere in special in inginerie, constructie si arhitectura. NUU in medicina, iti multumescwinking.