| bloodbath94 a întrebat:

Ce facultate trebuie sa urmez pentru a deveni psihiatru?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Specializarea psihiatrie o găsești la Facultatea de Medicină.
Succes!
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Facultatea de Medicina.Cu specializarea psihiatrie.

| Kaℓi a răspuns:

Facultatea de medicina, apoi specializare pe psihiatrie. Greu!

| Oana92 a răspuns:

Facultatea de medicina cu specializarea psihiatrie. In niciun caz nu din facultatea de psihologie, de acolo iesi in cazul fericit psiholog(si nu e tot aia) si in cel nefericit somerhappy

| Zenit313 a răspuns:

Facultatea de Medicina

| Alexandru0007 a răspuns:

Psihologie

| SweetSacrifice a răspuns:

Facultatea de psihiatrie.

| TakahashiHiroshi a răspuns:

Faci facultatea de medicina si la rezidentiat alegi specializarea psihiatrie sau psihiatrie pediatrica..rezidentiatul e de 5 ani.