| DulceataDeCapsuni a întrebat:

Vreau sa apar intr-un film, reclama, ceva dar la noi in tara, chestia cu talentul nu este o problema, fac cursuri de actorie si vreau sa particip la un casting dar cum sa fac? Trebuie completat ceva sau ce? Scuze daca par asa dar nu am cunostinte in castinguri, multumesc pentru raspunsuri, dau funda

P.S scuze pentru categorie

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Faci un set de poze atractive despre tine si trimite-le catorva agentii de publicitate /posturi de televiziune etc.
Poate fi de ajutor sa te inscrii si la agentii de forta de munca.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Casting agency in Romania.
Scrii asta pe Google search.
le găsești, le contactezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta si in ziarul local la anunturi. ca se mai filmeaza ceva filme pe la noi, si mereu au nevoie de figuranti. Poate ai noroc. La noi in ct s-a filmat what happened to monday, si aveau anunt ca aveau nevoie de figuranti.
Si serialul umbre, si se mai filmeaza unu, directorul fiind channing tantum dar am uitat cum se numeste, si pentru ala am vazut anunt in ziar.dar depinde ce se filmeaza in orasul tau.
si daca ai talent poate te baga directoru intr-o scena de-asta mai importanta happy

| DulceataDeCapsuni explică (pentru anonim_4396):

Da am vazut si eu pe net de serialul umbre ca se cauta personaje

| VreauSaFiuMilitar a răspuns:

Mergi la firma respectiva sau suni la niste agentii de publicitate. Dar este destul de greu, deoarece copii de vedete, cei cu cunostinte sau cei foarte talentati iti vor lua locul.