| sarmaluta12345 a întrebat:

vreau sa devin psiholog dar nu stiu la ce profil de liceu sa ma duc, ma poate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Stiinte sociale e recomandat.happy Dar poti si de la filologie.In mare parte, nu conteaza liceul, profilul ci conteaza facultatea ca sa devii psiholog.
Succes.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Psihologia e 'abordabila' aproximativ de la orice profil, insa ar fi recomandat sa faci stiinte sociale.

| R0R0 a răspuns:

Uman.

| Idkidk a răspuns:

La profilul uman.

| Uxellodunon a răspuns:

In principiu uman, insa nu prea conteaza profilul, si daca esti la real poti sa te duci la psihologie, si nu ai de unde sa stii daca te razgandesti pana la urma. Cand am intrat in liceu voiam sa fiu ghid turistic, acum studiez medicina veterinara. Daca dai la real capeti mai multe optiuni de cariera decat la uman