| anonim_4396 a întrebat:

Heiii`TPU :d eu sunt pe clasa a 8a si la anul voi da la liceu ...si vreau sa devin avocata la ce profil trebuie sa dau cine ma poate ajuta ca nu stiu thinking
desigur ma voi mai documenta.
Frundits`Sa!

Răspuns Câştigător
| Paulla a răspuns:

Poţi să faci orice profil, dar cel mai indicat este Ştiinţe sociale, mai faci şi ceva civică, istorie şi cam tot ce-ţi trebuie. Nu cred că Mate-info e o alegere bună, după că e un profil puţin mai greu nici nu-ţi trebuie matematică la Drept, se bazează mai mult pe lb. română şi istorie. La majoritatea facultăţilor se dă examen de admitere la română(multă gramatică), istorie şi/sau economie. Numai bine!

2 răspunsuri:
| Mădăăăăăăăăăăăăăăă a răspuns:

Nu chiar. mate-infohappy
Eu cred ca ar trebui sa mergi pe stiinte sociale. Are mai multe materii utile : romana; geografie; biologie; civica. care este cea mai indicata in cazul de fatabatting eyelashes Si eu vreau sa devin tot avocata

Multa bafta :*

| sisoloco a răspuns:

Cel mai indicat e mate-info