| Elide a întrebat:

vreau sa intreb daca ma pot înscrie la facultatea de teologie din București sunt fată si as vrea sa ies profesoara de religie dar acolo sunt numai băieți?

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Nu stiu cum e in Bucuresti, dar la Blaj, intr-o clasa de 24 persoane, sigur sunt macar 4-5 fete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai vrea sa te faci tocmai profesor de religie, salariile profesorilor sunt o mizerie, daca ai note bune sfatul meu e sa dai la altceva, nu merita. Sunt si fete, dar putine, e o ramura a invatamantului pentru baieti.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Ar trebui sa alegi cv mai bun decât profesoară, parerea mea

| STSickSide a răspuns:

Sigur sunt si fete. Trebuie sa urmezi cursurile facultatii de teologie si obligatoriu trebuie sa urmezi si cursurile modului de pedagogie. Dar nu te-as sfatui, am inteles ca religia va fi scoasă din școlii.