| Aneline a întrebat:

Vreau sa va cer informatii cu privire la Facultatea de Psihologie si Stiinte ale Educatiei specializarea Pedagogia Invatamantului primar si prescolar (zi). Imi doresc sa urmez aceasta facultate, cer pareri celor admisi despre admiterea la buget, medii Bacalaureat (daca se mai tine cont de mediile din liceu), probele de aptitudini, impresia generala a cursurilor. Multumesc anticipat si astept raspunsurile voaste!

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Chiar si eu sunt interesata,pentru nepoata mea, care acum, participa la olimpiada de psihologie(este in clasa a X-a).
Este pasionata de acest domeniu si daca afli ceva noutati, chiar te rog, sa-mi dai si mie un mesaj.Nici noi, bunicii, nu stim prea multe lucruri certe.
Multumesc anticipat!

| ElenaSA a răspuns:

Uite aici informatii despre aceste studii. http://fpse.unibuc.ro/ro/admitere/studii-de-licenta
Mi-e greu sa cred ca se va renunta la probele de aptitudini.Probele sunt: abilităţi artistice şi de comunicare (auz muzical, ritm, dialog, citirea unui text).