| Emmilie a întrebat:

Vreau si eu sa va intreb daca cariera e actor este o cariera buna.Imi doresc foarte, foarte mult sa devin actrita.Mama imi spune:"N'o sa mai ajungi tu actrita, o sa-ti alegi o profesie mai usoara!"Dar imi doresc asta si sper sa ajung actrita.

12 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Tind sa ii dau dreptate mamei tale. Exista putine facultati cu sectia actorie in tara cu foarte putine locuri, la Cluj cred ca sunt 2 si se intra foaaaarte greu. Iar apoi probabil va trebui sa te descurci cu un salar mic. Pana sa ajungi un actor cunoscut cu renumeratie bune, e nevoie de multi ani de munca, mult noroc si mai ales talent.
EU zic sa te orientezi spre ceva mai practic, si sa practic actoria ca hobby, sa mergi la cursuri, sa faci voluntariat sau figuratie la teatru etc si daca esti cu adevarat talentata oamenii vor observa asta si ti se vor deschide usi spre cariera asta chiar daca nu urmezi facultatea de teatru.

| Emmilie explică (pentru BiuL):

Stiu...in tara este greu, dar poate ma duc in strainatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici depinde foarte mult de noroc(100% noroc).

| Gatsby a răspuns:

Si eu vreau sa fiu actrita.nu conteaza ce pensie ai sau cat castigi. daca te pricepi la asta nu vei avea probleme. eu nu am deloc mimica fetei si nu as avea sanse sa fiu actrita dar, totusi visez la ziua in care voi merge pe covorul rosu si voi primii premii Oscar! daca nu, poti fi regizor. si asta e bine. daca iti place cinematografia, iti va face placere sa faci orice in domeniul asta, dar daca vrei doar sa castigi bani si nu sa intri cat poti tu de bine in pielea personajului incat la urma sa spui: ce tare sunt!, atunci... mai intai convinge-te pe tine ca vrei sa fii actrita iar apoi pe altii! nu e greu, orice e posibil. urmeaza-ti inima!

| Emmilie explică (pentru Gatsby):

Mi eimi place sa apar mult la televizor, sa fie apreciata, cunoscuta de lume..Sa dau autorafe..etc.

| LoLMon a răspuns:

Este o cariera buna! Se plateste bine(depinde).Dar daca tie iti place... de ce nu? Ascultate pe tine!

| MayaPhoenix a răspuns:

Si eu vreau sa devin actrita, dar momentan sunt la statutul de dansatoare profesionista si cantareatawinking

| RuxyBuhoci1994 a răspuns:

Si eu imi dores enorm de mult sa fiu actrita, dar sa stii ca nu se castiga prea bine, deoarece te duci mai intai la teatru(unde nu prea mai vine nimeni), iar peste cativa ani, daca te considera pregatita si cu experienta, te trec la TV (cred).
Si oricum vei avea o pensie destul de mica crying

| Cosminageorgiana3 a răspuns:

Eu iti spun sa te asculti pe tine. Fa ceea ce-ti place, chiar daca mama ta iti spune ca nu e o cariera buna, numai tu poti decide ce e mai bine pentru tine. Unii oameni fac asta ca act de caritate, dar depinde ce gandesti tu.
Sper sa te ajute :*

| Anonim_Doar_1991 a răspuns:

Spera si mai incearca...mai intai implicate in ceva mic si daca iti iese mai incarca si poate o sa ajungi ce vrei!

| Emmilie explică (pentru Anonim_Doar_1991):

Asta e si problema, sa ma implic in ceva mai mic.

| Sabrina24 a răspuns:

Crede in tine, fii puternica si spune-i mamei tale ca esti hotarata sa faci actorie si ca nu vrei sa renunti iar daca nu vei reusi ea sa isi faca griji ca te vei descurca singura