| anonim_4396 a întrebat:

Buna, trec in clasa a opta iar in viitor as vrea sa am meseria de actor. Însă as vrea sa fac o facultate buna in străinătate(America,Anglia etc.), as vrea sa stiu ce liceu ar trebui sa fac.Dau funda!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Devenind olimpica internationala la o materie, ai bilet asigurat sa mergi la facultate in strainatate.
Daca nu, atunci pui pe parinti sa stranga bani, fiindca este nevoei de 20-25mii euro pe an, pentru fiecare an de facultate, asta fara banii de cazare, masa, telefon si transport, pe care trebuie sa ti-i asigure, daca vrei o facultate in strainatate.
Si inca ceva, ia-ti meditator la engleza inca de pe acum, fiindca vei avea nevoie sa vorbesti fluent, clar si corect engleza, ca sa poti sa ai o sansa in actorie.

| sierra1 a răspuns:

Ai avut apariții de succes pe vreo scenă?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Liceul de limbi străine, engleză intensiv.