| claudiucretu641 a întrebat:

Salut sunt in clasa a7a si as vrea sa fiu actor cand ma fac mare imi puteti spune ce liceu sa fac in Romania si ce facultate sa fac in America si cum pot ajunge acolo dar fara bursa si stiu engleza la perfectie

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un liceu de arte, sigur gasesti intr un oras mare acest profil.

Sa faci facultatea in SUA inseamna sa iti permiti o cheltuiala de minim 40-50.000$ pe an doar pentru studii

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există "licee de actorie"!
Deci, cel mult, poţi să te înscrii la un Liceu de Arte cu specializarea de "Arta actorului"/"Teatru" - vezi lista de la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/......iceu-pas-2

Apoi, eventual, faci o Facultate de teatru/film ( actorie )...
https://www.google.ro/#q=facultate+de+actorie
Sau, o faci în S.U.A. - dacă o să-ţi permiţi...

Toate cele bune!

| Andreeaioan115 a răspuns:

Acelasi lucru imi doresc, cred ca Liceul De Actorie Dinu Lipatti Bucuresti e bun acest liceu, si in america, sunt multe facultati bune, succes esti inca mic nu visa prea mult si munceste ca sa ajungi in America e greu acolo. Succes