| AleandraIleana98 a întrebat:

Buna tuturor am revenit cu inca o intrebare. As dori sa va intreb ce meserii imi recomandati dar din care se castiga pentru ca nu mai am mult si trebuie sa ma hotarasc. Parintii ar vrea sa ma fac politista eu ceva care sa implice engleza dar nu stiu ce. Plss help

Răspuns Câştigător
| ikram a răspuns:

Pai cu limba straina (engleza) poti sa dai la litere, sa fii profesoara, sau translator. In schimb limba straina oricum o sa+ti foloseasca aproape la orice slujba pe care o vei avea.

Gandeste-te ce iti place tie, ce obiecte ti-au placut, etc. si in functie de asta iti alegi ce vrei sa faci, sau daca nu stii asculta-ti parintii.

5 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

daca parintii hotarasc pentru tine in functie de bani atunci... dar cel mai bine arata le ce sfaturi ai primit. EU iti spun cel mai bine sa te faci timplar si sa ti deschizi o firma[mama tata] de cosciuge pentru ca oricum ne om, oara astia si o sa ai vinzari record si o sa cistigati bani fff multi ok bafta ca cosciuge eventual si firma de chatering pentru colova si mincare la cos [ imparteli ]

Răspuns utilizator avertizat
| maduts a răspuns:

Eu as opta pentru farmacista este o meserie curata si se castiga destu de bine din cate stiu eu:p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea ca, daca faci ce iti place si mai esti si platit pentru asta... e reteta perfectawinkingsi daca tie iti place ceva mult, nu lasa pe nimeni sa te influenteze, eu as vrea sa devin militar, dar la ce mizerie e pe acolo, poate ceva trupe speciale.