| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor!
In ultima perioada am certuri cu parintii mei de la faptul ca m au ajutat cu niște bani în trecut pentru facultatea pe care o urmez. Sunt certuri acum între ei din cauza acestui ajutor financiar, ma injura îmi închid telefonul. Am mai vorbit cu ei despre faptul ca mi ajuta mult sora în evenimentele ei importante(căsătorie, botez) si au zis ca ce face ea e mai important decât scoala mea.Voi ce spuneți mai pot repara situația cu ai mei. Sa le returnez toti banii inapoi numai sa nu ne mai certam si sa mi vorbească? Ma întristează mult asta, duritatea lor si cearta in familie acasa si a mea cu ei la telefon.

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu le-as returna totii banii, dar cand as avea, si as termina-o cu ei
Daca sunt asemenea parinti inculti si rai...si poti sa zici ca fata ta face o scoala cand altele se prostitueaza, iar tu ca parinte nu ca nu apreciezi acest lucru, dar sa-i ceri bani inapoi sau sa-i reprosezi de banii dati in trecut...acestia nu sunt parinti!
Se vede din ceea ce scrii si ai mai scris ca o iubesc pe sora ta si nu pe tine!
oricat vei vrea tu sa le intri in gratii, eu nu cred ca vei reusi! poti incerca si vei vedea daca am sau nu dreptate!

| AndreeaMadalinaAna a răspuns (pentru Simpatic):

Ai dreptate, mereu am invatat, am luat 9 50 la bac, am dat la facultate nu fumez am job problema e ca am o facultate grea și nu pot lucra în paralel și eu am o bursa de 300 lei și cu ea trăiesc lunar și dacă ai mei m-ar ajuta cu macar 400 lei în plus as duce o bine. Nuj cu ce am gresit ca am o scoala de realizat si anume informatica

| Simpatic a răspuns (pentru AndreeaMadalinaAna):

De aceea am si adus acuzatii la adresa parintilor tai...caci alti parinti ar fi mandri de o asa fata! in fine, nu toti oamenii gandesc la fel si nu toti oamenii sunt logici in actiunile lor!

am niste rude (prin alianta) care au 1 baiat retardat la figurat, si au investit in el nu vreau sa zic cat, dar cred ca 2 apartamente cu 3 camere in oras- pana acum, ca sa-si termine facultatea, masteratul etc sa il vada om angajat! deci iata aici ce investitie si cat suport pot oferi unii parinti! la polul opus sunt parinti ca ai tai!

resemneaza-te si mergi mai departe!

| AndreeaMadalinaAna a răspuns (pentru Simpatic):

Si acum pe ultima suta de metri ce fac fara ei deoarece trebuie sa invat mult și am și niște restante trecute și vreau sa le iau și pe alea si mi ocupa mult timp

| Simpatic a răspuns (pentru AndreeaMadalinaAna):

Fara sa ai un salariu este aproape imposibil sa te intretii...sau fara sai ai ajutor din alta parte
este foarte gresit ceea ce fac parintii tai
cum am spus mai sus, alti parinti ar da orice pentru ca, copiii lor sa faca o facultate!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum pot sa va adaug la prieteni? Multumesc

| Furnicuta000 a răspuns:

Mentalitatea tipica de romani saraci cu duhul. In capul lor e mai ok sa dea bani pentru o petrecere fastuoasa doar pentru ca o progenitura se boteaza decat sa investeasca in educatia unui copil care in cativa ani o sa fie pe picioarele lui si nu o sa te mai deranjeze

| AndreeaMadalinaAna a răspuns (pentru Furnicuta000):

Si de ce crezi ca nunta e importanta

| norisorulpufos a răspuns (pentru Furnicuta000):

Urât asta cu progenitura.
Adică toți suntem progenituri.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru AndreeaMadalinaAna):

Am zis eu asta? Urasc nuntile, ar trebui facuta o petrecere cu oameni apropiati nu un circ doar pentru bani. Am mentionat doar botezul pentru ca mi se pare ridicol ca romanii fac petreceri in asa hal pentru un rahat de botez

| ioana748 a răspuns:

Esti o fata inteligenta.
Lucreaza putin si la inteligenta emotionala.
happy

| SpoiledBrat a răspuns:

Pai ai putea merge naibii la munca

| AndreeaMadalinaAna a răspuns (pentru SpoiledBrat):

Merg dar abia fac part time si nu mi ajunge