| crooxel a întrebat:

URGENT:maine am expozitie cu picturile si desenele mele.am ceva emotii deoarece nu prea stiu ce sa zic la fiecare

nu le'am dat un titlu (as putea sa le dau)

nu am prea mari emotii in legatura cu comentatul picturilor dar am emotii cand vine vorba de intrebari de genul:

-cu ce ai pictat

-care e diferenta dintre acrilic si tempera si acuarele

-la portrete(ce e carbunele)

-daca ar fi sa vezi o insusire in aceste picturi-desene care ar fi aceasta

-ce e un tablou, natura statica, portret, arta abstracta(si alte chestii din astea)

va rog sa mai imi dati si voi exemple de astfel de intrebarei siraspunsurile lor.

a...eu nu am urmat nici o scoala sau curs de arte deci...totul e din imaginatia mea.

dau FUNDA la cel mai folositor raspuns.multumesc foarte mult

2 răspunsuri:
| dannyfiba a răspuns:

Nu ma pricep la picturi dar parerea mea este sa dai un nume si sa motivezi de ce ai ales acel nume la restul intrebarilor sunt sigur ca sti si raspunsul totul este sa fi relaxat si eu am fost nevoit sa vorbesc despre un montaj si erau profesori de specialitate care puneau intrebari si mai si filma cu o camera dar crede-ma ca si eua veam emotii dar m-am relaxat nu trebuie sa fi incordata imaginezati ca cei care pun intrebari este un prieten careia ii explici despre creatia ta iti urez mult succes totul o sa fie bine frate si nu ai de ce sa te incurci fin vorba despre o chestia careia tie iti place sa o facibig grin sa imi dai si mie un mesaj privat cum a fost

| ZIME a răspuns:

"Seteaza-te" sa nu ai emotii. Stii ce ai simtit cand ai pictat, deci nu iti poate fi greu sa spui in vorbe simple. Intrebari tehnice nu vad pe cineva sa iti puna...sincer. Poti da si raspunsuri ciudate totusi, artistii sunt oricum ciudati prin definitie.