| DenisaSM a întrebat:

Buna ziua!

Termin anul asta Facultatea de Litere pe specializarea spaniola-engleza. Am urmat modulul psiho-pedagogic pe durata licentei.
Intrebarea mea este: daca doresc sa imi fac masterul la litere, dar pe specializarea romana, as putea profesa ca dascal de limba romana? Sau faptul ca am terminat licenta pe alte limbi ar putea reprezenta un impediment si ma obliga sa predau pe spaniola ori engleza?

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Poti preda doar limba specializarii, deci doar spaniola sau engleza.