| Marian666MereU a întrebat:

Buna,vreau s-a devin politist rutier,sunt in clasa a-7, ce trebuie sa stiu in special? țin s-a spun ca este obligatorie matematica, adica trebuie matematica ca s-a intru in politie? si care sunt salariile? si ca in examenul de a-8 voi da din istorie si romana?

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Este esentiala matematica. Daca opresti pe unul cu masina si are doar 3 roti in loc de 4, cum iti dai seama daca nu stii matematica?

7 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Uita-te putin la cum ai redactat aceasta intrebare, si vei constata ca nu esti bun nici de gunoier. Invata limba romana, baiete. Sunt straini care scriu si vorbesc mai corect decat noi cei ce suntem ai acestui neam. E rusinea suprema. E atat de rusine sa nu cunosti a scrie si a vorbi in limba ta.
Eu as intra in pamant de jena. Si nu e valabil numai pentru tine, ci pentru o intreaga clasa de adolescenti care-s frunza-n vant si pai sec.

| Marian666MereU explică (pentru ywar):

Multumesc,mi-ti dovedit ca-n tara asta nu merita nimic laughing, daca ai fii destept, ti-ai fii dat seama ca am scris-o la caterinca, mortii in cadă de babete...

| Marian666MereU explică (pentru ywar):

Inteleg...lucrezi cumva in Germania la salata? primesti si tu 1000€ si poti sa-mi spui mie ca este rusine de țara asta?

| Marian666MereU explică (pentru ywar):

Sa-ti mai spun o vorba veche "nu judeca o carte dupa coperta".

| ywar a răspuns (pentru Marian666MereU):

Tu esti analfabet pana la capat! Daca injuri din spatele unei statii de lucru, asta nu inseamna ca esti anonim dragutule!
Daca mai misca ceva in carcasa aia seaca a ta, ti-ai da seama ca poti fi oricand identificabil. Nu lucrez in piata la aprozar. Hai bafta!

| Marian666MereU explică (pentru ywar):

Buna domnule! n-aveam intentia de a jigni! dar eu urasc cand cineva imi reproșeaza asemena chestii, dar ai dreptate, dar eu chiar aveam nevoie de ajutor, sorry for insults! seara faina.

| ywar a răspuns:

Nu! Primesc cu mult mai mult de 1000 euro si lucrez in Romania, intr-o institutie in care am in subordine oameni pe care ii indrum sa faca lucrurile, bine si foarte bine de la inceput. Sunt director de directie si ma mandresc ca am invatat carte in Romania.