| Morooo a întrebat:

Vreau sa dau la Academia de Politie de Frontiera si vreau sa stiu exact ce voi lucra dupa aceea!?

2 răspunsuri:
| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Cred ca numele este putin self-explanatory.
Dar stiu ca nu esti aici pentru sarcasm deci:fie ajungi politist,jandarm,detectiv particular,poltist de frontiera, garda de corp, agent SRI sau membru al fortelor speciale de interventie, ori te poti uita pe siteul facultatii, unde iti arata cu ce abilitati iesi.
Mai era si soldat dar orice roman peste 18 ani fara antecedente poate fi recrutat.

| Morooo explică (pentru George_Gabriel_Ion_1995):

Numele acesta e de cand aveam 14 ani si mi-am facut TPU.laughing Am inteles, specializarea o voi alege eu!? Sau voi fi repartizata in functie de medie?
De curiozitate (si doar daca vrei) lucrezi in domeniu?