| dey33 a întrebat:

vreau sa devin actrita si sa merg in SUA la varsta de 16 ani. Intrebarea este de ce acte si alte chestii as avea nevoie?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bani, foarte multi bani, tu ce crezi ca te asteaptă cineva in America cu brațele deschise? Sigur ca nu, acolo esti o necunoscută, un nimeni.

| dey33 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mi am dat si eu seama

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Personal nu cred ca vei reusi, dar na, nu asta este ceea ce vrei sa auzi.

Daca te uiti la filmele americane, in afara de cativa actori consacrati pe anume tipologii de caractere de personaje sunt straini.

Restul vorbesc engleza nativ. Si cand spun asta nu ma refer la greseli de pronuntie, ci la accent. Cum tu ai un accent est european... o sa fie foarte greu sa ti-l schimbi. Pana si Schwarzeneger i-a luat o groaza pana a reusit si parca tot mai da rateuri.

Apoi sa fii angajata ar trebui sa ai macar cartea verde sau sa ajungi acolo pe un job clar. Altfel pe viza de student e mai greu sa lucrezi daca nu foarte limitat chiar.

Ca si tine sunt multe alte fete/femei atrase de magia hollywoodiana. Si cele mai multe savarsesc precum dansatoare in bar, prostitutie si tot asa. Nu ai vrea asta.

Eu as lua o aplicatie de telefonie mobila, voip si as suna pe la bisericile romanesti din zona respectiva, poate au aia niste idei.

Dar cred ca mai multe sanse ai in tara.