| InstructorulTauDeFitness a întrebat:

Cum pot sa devin budist? De ce as avea nevoie?(acte sau alte chestii)adica nu mai vreau sa fiu ortodox si vreau sa trec la budisti!(dar nu stiu cum).

Răspuns Câştigător
| Miauti a răspuns:

Nu iti trebuie acte ca sa fi budist. Daca tu crezi si simti ca budismul este calea care te indruma atunci este ceea ce trebuie.

Omul isi alege cale nu, preotul sau x-lescu te indruma cand sa te duci la WC.

Oricum alegerea care ai facut/ o faci este mult mai buna decat crestinismul.

5 răspunsuri:
| i86e2 a răspuns:

Totul e în mintea ta, nu ai nevoie de hârtii ca să fii buddhist sau creștin sau musulman sau whatever. It's all in the mind. happy

| casablanca40 a răspuns:

Respect pe omul care isi urmeaza "ideea". Nu judeca pe altii si nu te lasa judecat, mai bine zis nu deveni asemeni crestinilor care critica si judeca orice om care renunta la ideologia lor.

| BogdaneluluI a răspuns:

Nu-ti mai bate joc.
Nici nu stii ce presupune Budismul, ca daca ai fi stiut, ai fi zis ca vrei sa treci la musulmani.

Răspuns utilizator avertizat