| 19iuly19ko16 a întrebat:

Buna :* vreau sa intreb cum poţi ajunge actor după ce termini facultatea de actorie? Iti da cineva roluri sau cum? Si cum poti ajunge mai mult de cat actor- gen esti actor si vrei sa fi si moderator tv, cum?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Daca ai talent te duci la castiguri si daca esti bun pentru rol o sa te selecteze pe tine. Sau tot daca ai talent incerci sa intrii intr-o trupa de teatru. Mai mult decat actor? Actorul e deja cel mai "mult" are parte de toata faima... Daca faci actorie mai greu ajungi moderator tv sau regizor, sau altele. Alea sunt alta mancare de peste. happy

1 răspuns:
| moshulica a răspuns:

Atunci cand termini facultatea de teatru esti deja actor. Ca sa poti insa sa-ti si practici meseria, e ceva mai dificil. Un loc de munca in teatru nu gasesc decat absolventii foarte buni, care s-au remarcat din timpul studentiei. Restul, someri de lux!
Moderator poti ajunge si fara facultatea de teatru. Ca sa ai ceva sanse trebuie, printre altele, sa stii FOARTE bine limba romana. La prima lectura a intrebarii tale rezulta ca ar mai fi nevoie de putin efort...