| youandmeislove a întrebat:

vreau sa ma ajutati si pe mine, eu vreau sa scot o carte, am scris o carte despre vamprii. si ce trebuie sa fac ca-sa o tiparesc cu cine trebuie sa vb si ce conditii o sa se impuna?

Răspuns Câştigător
| Scriitoarea a răspuns:

Pai vorbeste cu o editura, poate ii intereseaza. Cum o sa se impuna? Pai o sa ai x% din castig, adica nu tot, o sa aiba drepturi de autor pe ea, asta daca vinzi drepturile, o sa faca ei modificari in ea, la corectura ma refer, o sa ii dea ei coperta ca si poze si culori. Si cam atat, cred. Nu stiu, vorbete cu ei si o sa vezi ce pretentii au ca sa-ti tipareasca, cartea. Succes.