| AdrianBica a întrebat:

Am doua întrebări: 1) Dacă am scris versuri și proză și vreau să le pun pe ambele într-o singură carte, ca să le tipăresc, se poate? Ma gândesc sub o formă de jurnal sau ceva?
2) Care este numărul minim de pagini pe care o carte de poezie trebuie să le cuprindă?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

1. Cum sa nu se poata, publici cum vrei tu. Totul e ca o editura sa ti le publice. 2. Poate sa aiba si o pagina, dar ca sa aiba cititorul in ce lume sa intre, grupeaza si tu vreo 50 de poezii. Totul e ca o editura sa ti le publice.

1 răspuns:
| ALGator a răspuns:

Se poate orice. Tocmai de aceea e arta ca sa nu fie pravile. Crezi ca Urmuz sau Tristan Tzara au cerut voie cum sa-si scrie poeziile? Indrazneste!
Daca nu ti le publica o editura poti sa le publici pe cont propriu si pe propriul risc.
Succes!