| XxKAMELIAxX a întrebat:

Vreau sa ma duc la liceul Pedagogic pe profil educator-invatator. Daca nu trec de o proba de exemplu imi da RESPINS la una ce se intampla? Si cand primesti rezultatele daca esti ADMIS sau RESPINS la probe? Ca sa stii daca scrii alte licee pe foaie cand trebuie sa notezi sau nu scrii niciunul si merg direct cu foaia si alte documente la mine.Ce se intampla? Ma poate ajuta cineva care stie cu adevarat si e la un liceu Pedagogic sau e informat, va rog.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai un singur raspuns de "respins" atunci tot examenul este respins.
In principiu, intai se dau niste probe eliminatorii si daca esti respinsa, atunci nu ai cum sa mai fii acceptata la examenul propriu-zis.

| XxKAMELIAxX explică (pentru Violleta2022):

Examenul propriu-zis fiind?
Si cand se afla rezultatul la probele date? Dar daca iau,, admis,, sau,, respins,, la o proba cand aflu ca am luat?

| Violleta2022 a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Probele eliminatorii se dau cu mult inainte de examenul propriu-zis!
Datele si intocmirea dosarului admisie cat si probele eliminatorii (in ce constau aceste probe), le poti afla de la secretariatul scolii unde vrei sa mergi.