| Cleo08 a întrebat:

Buna. Vreau sa ma înscriu la facultatea de medicina veterinară din București. Imi poate răspunde cineva cateva întrebări?
1- ce program de ore au? Am vazut ceva pe site dar nu am inteles mare lucru. As vrea sa ma angajez pe perioada facultatii si vreau sa stiu încotro sa ma orientez
2- prezenta este stricta?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Ai nevoie de ajutor pentru a intelege orarul? Daca e cu casute taiate diagonal, acelea reprezinta saptamanile pare si impare. Despre prezenta poti spune ca e facultativa la aproape orice facultate. Dar daca totusi vrei sa inveti ceva serios, e necesar sa mergi la fiecare curs. Unii profesori au astfel de pretentii, si daca nu le respecti te taxeaza.

| Cleo08 explică (pentru dullcat):

Mulțumesc frumos

| dullcat a răspuns (pentru Cleo08):

Cu placere.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1. la medicina nu ai cum s ate angajezi fiindca se invata de la 8 dimineata la 2-4 dupa amiza si uneori sunt laboratoare dupa amiaza, ori ai de invatat, deci este practic imposibil sa te angajezi daca vrei sa faci medicina. Prezenta este obligatorie la aceste laboratoare si apoi daca lipesesti nuvei avea tu habar ce s-a lucrat ca sa poti sa scrii la examene.

Du-te la o facultate mai usoara, unde poti sa lucrezi, dar nu la medicina ca acolo nu ai sanse sa le faci pe amandoua si scoala si servici.