| Link01234 a întrebat:

Vreau sa stiu ca ce pot profesa daca ma pasioneaza limbile straine.As vrea cat mai multe detalii.Stiu ca traducator, dar am auzit ca jobul asta nu este cel mai stabil.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Sunt o gramadă de job-uri, eu sunt la facultate de limbi străine și primim zilnic oferte de job-uri de tot felul: call center pentru diverse firme mari gen Nokia, consultant, și mai nou am primit oferta să lucrez și ca suport IT cu curs de IT plătit de firmă. Deci e o facultate foarte bună cu multă deschidere dacă nu faci română-engleză laughing trebuie o limbă gen franceză, germană, limbi asiatce sau nordice

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca faci un modul sau master didactic atunci poti fi si profesor de limbi straine.

| Adry05 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Da, cu siguranță profesor e cea mai bună profesie din domeniul ăsta rolling on the floor)

| Adry05 a răspuns:

Altădată de exemplu era ofertă de la regina maria pentru franceză să stai acasă și să scrii după niște fișiere audio date de ei și primeai vreo 3000 de lei + asigurare medicală la ei. ACASĂ CU PROGRAM FLEXIBIL.

| PainTech a răspuns:

Orice job care consta in discutarea cu persoane de alta nationalitate ( receptionist, agent vanzari, call-center, etc. ).