| 1290 a întrebat:

Buna vreau sa va intreb imi plk f. mult calculatoarele! Ce sa aleg dintre webdesing sau sa creez website-uri etc. cu coduri HTML, java care spuneti s-o aleg sau sa le fac pe amandoua! care sa plateeste mai bine!

Răspuns Câştigător
| Abandoned2 a răspuns:

N-am inteles nimic clar din formularea ta. Invata sa scrii corect limba romana apoi poti avea pretentii sa inveti ceva serios in domeniul Calculatoare si Tehnologia Informatiei sau Informatica.
Programarea, fie ea Web, nu se invata mecanic, superficial. Asa ca nu stiu cat de entuziasmat esti tu, dar daca vrei sa inveti ceva e treaba serioasa atunci.
www.w3schools.com
Incepe de aici cu HTML, apoi parcurgi CSS, terminand cu Javascript(nu Java->alta mancare de peste), DOM si jQuery. Dupa aceea te orientezi spre programarea server-side, cum ar fi PHP(combinat cu MySQL). Eventual, daca iti place mai mult design-ul, poti invata si Flash, chiar daca nu prea mai e la moda(HTML5 propune sa-l dea la o parte), dar ramane inca o unealta puternica pentru a dezvolta aplicatii Web bogate, uluitoare.
Daca doresti sa afli unde esti platit mai bine atunci arunca o privire pe site-uri precum BestJobs, eJobs, etc.
Bafta! Iti urez un an 2012 plin de reusite!

1 răspuns:
| 1290 explică:

Ok ExploratorTPUro! mersi muult stiu ca nu am fost asa de inteles ca m-am grabit! MS funda!