| June20 a întrebat:

Vreau și eu interpretarea voastră vis-a-vis de următorul subiect: vreau sa candidez pentru o funcție publica, iar la cerințe îmi cere "mai putin de un an in specialitatea studiilor".

Eu am terminat facultatea de studii europene+master in analiza informațiilor. Aceste studii se potrivesc funcției, doar ca nu știu sa interpretez acea experiența pe care ei mi-o cer.

In prezent lucrez intr-o companie privată, pe domeniul economic, dar in cadrul căreia am activități care țin foarte mult de ceea ce am făcut in facultate, doar ca profilul e economic, nu politic. Pe lângă asta am foarte multe activități de voluntariat in domeniul politic, dar care nu cred ca se ia ca experiența profesională. Voi ce ziceți?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce sa faci in politică sa furi? Cum fac toti.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Din cate stiu eu atunci când apare un post vacant trebuie sa se anunțe public care sunt condițiile pentru a candida, studii si bibliografie.

| Marbea a răspuns:

Dar mergi la compartimentul de personal si intreaba sau da un telefon. Ce studii ti se cer?

| June20 explică (pentru Marbea):

Nu mi se cer anumite studii. Doar îmi zice sa am experiența mai putin de 1 an in specialitatea studiilor