| AlexProdan a întrebat:

Buna ziua,am o intrebare,sunt pe profil mate info la liceu dar as vrea sa ma transfer pe profil bio chimie dar nu sunt sigur inca de ce vreau sa ma fac in viitor si as vrea sa am totusi niste optiuni dupa ce termin liceul, voiam sa stiu daca dupa ce termini profil bio chimie poti merge la o facultate care consta pe informatica sau lucruri legate de mate info, nu stiu cum sa explic.

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Da, se poate. Ar fi fost mai greu de pe filologie ca pierdeai contactul cu științele exacte, dar dacă mergi pe bio-chimie e in regula.

2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Da, poți merge pe facultate de informatica, dar nu faci informatica in liceu, doar matematica și fizica care au legătura. Dacă vrei informatica de ce nu rămâi la mate info? Acolo prinzi bazele.

| AlexProdan explică (pentru Nirvanaaa):

Am mai multe motive pentru care as vrea sa ma transfer, nu sunt sigur daca vreau sa merg pe informatica, voiam sa stiu daca e posibil ca dupa bio chimie sa te duci in viitor pe facultate de informatica, deoarece poate ma razgandesc pe parcurs

| Nirvanaaa a răspuns (pentru AlexProdan):

Da, se poate. Ar fi fost mai greu de pe filologie ca pierdeai contactul cu științele exacte, dar dacă mergi pe bio-chimie e in regula.