| Denysa-Myhaela a întrebat:

Buna Ziua! Am o mica/mare prb. daca fac facultatea de Asistenta sociala cu ce meserie ies? Nu as vrea sa lucrez pe la Primarii sau institutii care apartin de stat.Cu un cabinet particular se poate face cariera in asistena sociala?

1 răspuns:
| alecsa91 a răspuns:

Buna, draga mea! Sunt si eu la aceasta facultate happy
Cabinet particular am si eu de gand sa imi fac.Dar trebuie sa ne gandim ca meseria noastra necesita si munca de teren happy
Majoritatea profesorilor mei de la facultate sunt asistenti sociali si, din cate ne-au povestit, e destul de ok, se implica in multe proiecte interesante...
Un sfat: sa aplici pentru bursa Erasmus, astfel iti vei face contacte si in afara, care te vor ajuta la nevoie! O sa fie ca un fel de portita pentru tine! Succes!