| pisicutza18 a întrebat:

Vreau si eu cat mai multe detalii despre postliceala...eu zic ca ar fi mai de viitor o meserie gen:sa lucrez intr-o farmacie, sa fiu asistenta intr-un cabinet...decat sa termint o facultate de management spre ex.care nici sa nu mi placa.si nici sa ma pot anagaja pe undeva cu facultatea respectiva.asta e opinia mea...deci ast rasp.big grinbig grinbig grin:

4 răspunsuri:
| sandulache a răspuns:

Buna.
Eu zic ca sa fi farmacista sau asistenta e mare batae de cap, fa cea ce iti place sa faci ca in viitor nimeni nu stie ce se va intampal, ofteaza pentru o facultate, bafat si mult succes.

| marissa a răspuns:

Asistenta intr-un cabinet nu-ti aduce prea multi bani.Si nu mai e de viitor sa ai numai o meserie. E bine sa-ti explorezi toate abilitatile si sa te specializezi pe mai multe ramuri inrudite, sa ai mereu o varianta pregatita. Ce hobby-uri ai? Vezi in directia aceea, e bine sa-ti placa ce faci, satisfactia e mai mare decat daca ai castiga cine stie cat, dar cu sila si chinuri. FAC CE-MI PLACE SI IMI PLACE CE FAC!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
De viitor nu mai este nimic, cine te-a minţit?
Optează spre facultate, lasă şcoala tehnică pentru alţii.
Una este să fii manager şi alta o asistentă de farmacie ori medicală.
www.alegefacultatea.ro
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea e buna dar nu iti da certitudinea ca te angajezi pe profilul repectiv. Am terminat facultatea de Marketing si Afaceri economice internationale, de aproape 2, si nu m-a angajat nimeni pe profilul meu: NU AM EXPERIENTA. Lucrez si acum din timpul facultatii la un mag de telefonie mobila, cu un salariu amarat. In toamna voi da admiterea la o postliceala de asistente medicale. Cu toate ca nu e acelasi profil pe care l-am avut in facultate. Plus ca am si atestat de resurse umane, deci...happy