| AleSsutZzu a întrebat:

Buna Ziua!

Am o problema, tatal meu doreste sa isi incheie activitatea in munca si sa iasa la pensie. M-a rugat sa ii caut pe internet unde se afla arhivele firmelor unde a lucrat pentru a putea sa ridice actele necesare iesirii la pensie. Dupa o indelungata cautare pe google nu am gasit mai nimic. Am rugamintea de a ma ajuta in solutionarea acestei dileme, poate sunt oameni care stiu sau care s-au lovit de aceasta problema.
Am rugamintea de a ma ajuta cu gasirea locatiei arhivelor urmatoarelor firme : Electronica Pipera, Autobaza 6 Colentina, Iridex Group, Supercom S.A.

Va astept raspunsurile si va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

La Arhivele Statului din Orașul reședință de județ. Acolo pot fi sau te pot informa unde sunt.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asaceva nu gasesti pe net, el personal trebuie sa mearga la firmele unde a lucrat si sa caute arhivele, dar eu cred ca arcele arhive sau distrus demult, nimeni nu tine niste hîrtii de zeci de ani daca el nu a mai lucrat la firmele respective.

| AleSsutZzu explică (pentru anonim_4396):

Sediile de la firmele respective nu mai exista, au fost distruse de mult, conform constitutiei arhivele nu se distrug, se tin