| mihai12 a întrebat:

Am si eu o intrebare daca sunt la liceu la profilul chimie-biologie dupa terminarea liceului pot sa intru la o facultate de informatica?

Răspuns Câştigător
| Kosuchin a răspuns:

Trebuie sa dai bacul la informatica, deci clar nu termina liceul bio-chimie, transfera-te din timp la mate-info...

6 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Normal ca poti
te meditezi la matematica si informatica pe langa scoala si ce are facultatea cu liceul in comun
te poti inscrie la doua facultatzi sa urmezi informatica si chimia industriala sau alimentara sau biologia

| ea_6589 a răspuns:

Mie meditatoarea mea mi-a zis ca profilul liceului in care ma duc nu are de-aface cu facultatea!

| Kid_4219 a răspuns:

De ce nu te muti de la uman la real? Dai bacul la materiile de real (romana, matematica, si biologie/chimie... ) si apoi mai mult ca sigur poti da la o facultate de informatica. succes!

| Shopiaalin a răspuns:

Nu prea cred, adica ce sa cauti tu acolo cat 4 ani de zile tu tiai batut capul cu chimie si biologie si ""informatica este extrem de grea""!

| Roxx_1761 a răspuns:

Cam greu! Pentru din cate am inteles informatica difera. eu sunt la profil matematica-informatica si facem ceva mai diferit decat cei de la chimie biologie + ca nu se pune accent asa tare si nu ai sa realizezi nimic. De ce nu se pune accent? Pt ca nimeni de acolo nu sunt prea interesati si toti de acolo stiu ca chimia-biologia are la baza medicina.Deci iti dau un sfat sa te transferi la profil mate-info. chiar daca pana intr- a 11 faci acelasi lucru ca la mate info, dupa a 11 se complica rau treababig grin. Oricum vezi ce faci:*>big grin

| angelika_4838 a răspuns:

Da numa prin vise =D...nu, asa ceva e inposibil cimia-bilogia n-are nici o afacere cu informatika